Lista aktualności Lista aktualności

Zanocuj w lesie w Nadleśnictwie Kłodawa

Miłośników bushcraftu i surwiwalu serdecznie zapraszamy na obszary leśne objęte programem „Zanocuj w lesie”.

Mapa obszaru wynaczonego na terenie Nadleśnictwa Kłodawa w ramach Programu "Zanocuj w lesie"

 

Lokalizacja widoczna jest również na mapie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy oraz z poziomu aplikacji  Mbdl https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&hl=pl&gl=US (android) lub https://apps.apple.com/us/app/mbdl/id1388815663?form=MY01SV&OCID=MY01SV iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. Regulaminem korzystania z obszaru (dostępny w materiałach do pobrania na dole strony),

  2. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/, przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem,

  3. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu, zamieszczonymi pod linkiem: https://klodawa.szczecin.lasy.gov.pl/zasady-zachowania-sie-w-lesie

  4. Z informacjami gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. W miesiącu kwietniu 2024, prace będą prowadzone w wydzieleniach: 56 a, 196 f, 197 a, 198 a. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu!

  5. okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 

    Terminy polowań zbiorowych dla Koła Łowieckiego Knieja-Lubociesz dostępne są na stronie:https://www.klodawa.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=255&strona=1&subsub=3&subsubsub=253&pol=17,

  6. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza https://klodawa.szczecin.lasy.gov.pl/documents/34479/40790073/Formularz+zg%C5%82oszenia+noclegu1.docx/6ed8cb71-c34f-16d8-75fd-c2031eb2f1bd oraz przesłanie go na adres klodawa@szczecin.lasy.gov.pl, nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Na terenie obszaru Zanocuj w lesie dopuszcza się używanie kuchenek gazowych, pod warunkami zawartymi w regulaminie.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie:

Aleksandra Popiołek, nr tel. 600340251 , e-mail: klodawa@szczecin.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Kłodawa przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Ankieta ewaluacyjna programu "Zanocuj w lesie": http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl