Lista aktualności Lista aktualności

Zanocuj w lesie w Nadleśnictwie Kłodawa

Miłośników bushcraftu i surwiwalu serdecznie zapraszamy na obszary leśne objęte programem „Zanocuj w lesie”.

Nadleśnictwo Kłodawa przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Mapa obszaru wynaczonego na terenie Nadleśnictwa Kłodawa w ramach Programu "Zanocuj w lesie"

 

Lokalizacja widoczna jest również na mapie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy oraz z poziomu aplikacji  Mbdl https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&hl=pl&gl=US (android) lub https://apps.apple.com/us/app/mbdl/id1388815663?form=MY01SV&OCID=MY01SV iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

 1. Regulaminem korzystania z obszaru (dostępny w materiałach do pobrania na dole strony),

 2. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/, przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem,

 3. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu, zamieszczonymi pod linkiem: https://klodawa.szczecin.lasy.gov.pl/zasady-zachowania-sie-w-lesie

 4. Z informacjami gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. W miesiącu wrześniu 2021, prace będą prowadzone w wydzieleniach: 194h, 5d, 55b, 53c, 152h, 7k, 59a, 6i, 6l, 150g, 149i, 150j, 151f, 204a. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu!

 5. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 

Terminy polowań zbiorowych dla Koła Łowieckiego Knieja-Lubociesz dostępne są na stronie:https://www.klodawa.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=255&strona=1&subsub=3&subsubsub=253&pol=17,

Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz  taki pobyt zgłosić mailowo na adres nadleśnictwa klodawa@szczecin.lasy.gov.pl,  nie później niż 2 dni robocze przed planowanym noclegiem.

Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Zgłoszenie powinno zawierać:

 • imię i nazwisko zgłaszającego,

 • telefon kontaktowy,

 • mail kontaktowy,

 • liczbę nocy (daty),

 • liczbę osób,

 • planowane miejsce biwakowania

 • zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Koordynator programu w nadleśnictwie:

Aleksandra Popiołek, nr tel. 600340251 , e-mail: klodawa@szczecin.lasy.gov.pl

 

Ankieta ewaluacyjna programu "Zanocuj w lesie": http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl