Lista aktualności Lista aktualności

Nowe w Nadleśnictwie Kłodawa

Dzięki dofinansowaniu z europejskiego Funduszu Spójności w Nadleśnictwie Kłodawa powstała nowa infrastruktura edukacyjno-turystyczna.

Wychodząc na przeciw rokrocznie zwiększającej się liczbie osób odwiedzających kłodawskie lasy, w ramach projektu „Obszary Natura 2000 szansą wzbogacenia różnorodności biologicznej Puszczy Gorzowskiej”, wybudowaliśmy nowe i zmodernizowaliśmy już istniejące obiekty edukacyjne i turystyczne.

1. Zielona Klasa oraz ścieżka dydaktyczna przy siedzibie Nadleśnictwa Kłodawa.

Zielona Klasa to wyposażony w pomoce dydaktyczne obiekt na wolnym powietrzu, obejmujący zadaszenie z ławkami i stołami, plac zabaw, labirynt oraz miejsce na ognisko. Ścieżka dydaktyczna prowadzi po drewnianym pomoście przez podmokły łęg jesionowo-olszowy. Dla odważnych i lubiących wyzwania mamy wariant survivalowy, gdzie trzeba się natrudzić, aby pokonać trasę bez błotnych przygód.

 

2. Punkt edukacji leśnej przy leśniczówce Nierzym.

Do tej pory znajdowały się tu wiaty oraz miejsce na ognisko. W tym roku, w ramach działań dofinansowanych z UE, punkt został wzbogacony o miejsce i urządzenia do gier i zabaw ruchowych oraz tablice i kostki edukacyjne. W niedalekiej odległości wybudowano również punkt obserwacyjny, z którego oglądać można żeremie bobrowe oraz wiele gatunków ptaków, które licznie odwiedzają te tereny.

3. Szlak Puszcza Gorzowska

Na wyznaczonej w roku ubiegłym trasie szalaku powstały trzy stanice rowerowe, które są doskonałym miejscem odpoczynku, dla strudzonych wędrowców i rowerzystów.