Lista aktualności Lista aktualności

Aplikacja turystyczna "Puszcza Gorzowska"

„Puszcza Gorzowska"

Aplikacja Turystyczna Nadleśnictw:

Kłodawa, Bogdaniec, Strzelce Krajeńskie, Barlinek

 

            Z inicjatywy leśników, przyrodników oraz miłośników natury i historii została stworzona bezpłatna aplikacja turystyczna terenów Puszczy Gorzowskiej. Obsługiwana jest przez oprogramowanie standardowych smartfonów ( Android, Windows Phone i IOS) i znajduje się na stronie internetowej pod adresem: puszczagorzowska.pl. Swoim zasięgiem obejmuje obszar czterech nadleśnictw: Kłodawa, Bogdaniec, Strzelce Krajeńskie oraz Barlinek. Program zawiera niezbędne funkcje dla osób, które zamierzają odwiedzić niezwykle urokliwe miejsca i obiekty położone na tych terenach. Aplikacja wyposażona jest w bardzo dokładne mapy
z lokalizatorem GPS , umożliwiające łatwą orientację w terenie. W skład programu wchodzą następujące kategorie: informacje, miejsca, trasy, fauna i flora, mapy oraz planer.

 

Miejsca - to właśnie w tej kategorii możliwie będzie odnalezienie dokładnej lokalizacji interesującego nas obiektu, wraz z jego opisem, zdjęciem oraz umiejscowieniem na mapie.

Trasy - moduł mający w swych zasobach ścieżki Puszczy Gorzowskiej. Znajdziemy tu trasy piesze, nordic walking, rowerowe, konne oraz ścieżki dydaktyczne
i edukacyjne.

Fauna flora - fauna i flora to kategoria z najciekawszymi organizmami żywymi Puszczy Gorzowskiej. Wyżej opisana kategoria pozwoli nam podczas wędrówki rozpoznać znalezione ciekawe okazy roślin i zwierząt oraz pogłębić informacje na ich temat.

Mapa - mapa zawiera wszystkie obiekty znajdujące się w aplikacji. Funkcja filtracji umożliwia wybór najatrakcyjniejszy dla nas obiektów i tras. Przykładowo podczas wycieczki po trasie rowerowej  możemy zaznaczyć kategorię „gastronomia", po czym wskazane zostaną punkty, gdzie możemy coś zjeść.

Planer - funkcja ta służy selektywnemu wyborowi i zapamiętywaniu poszczególnych elementów aplikacji , która pozwala nam zaplanować lub odtworzyć przebieg naszej wycieczki .

 

Nadleśnictwo Kłodawa  www.klodawa.szczecin.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Bogdaniec  www.bogdaniec.szczecin.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Barlinek  www.barlinek.szczecin.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Strzelce Krajeńskie  www.strzelcekrajenskieszczecin.lasy.gov.pl

 

W 2021 roku aplikacja została zaktualizowana w ramach projektu Obszary Natura 2000 szansą wzbogacenia różnorodności biologicznej Puszczy Gorzowskiej dofinasowanego z Europejskiego Funduszu Spójności.