Lista aktualności Lista aktualności

Aplikacja turystyczna "Puszcza Gorzowska"

„Puszcza Gorzowska"

Aplikacja Turystyczna Nadleśnictw:

Kłodawa, Bogdaniec, Strzelce Krajeńskie, Barlinek

 

            Z inicjatywy leśników, przyrodników oraz miłośników natury i historii została stworzona bezpłatna aplikacja turystyczna terenów Puszczy Gorzowskiej. Obsługiwana jest przez oprogramowanie standardowych smartfonów ( Android, Windows Phone i IOS) i znajduje się na stronie internetowej pod adresem: puszczagorzowska.pl. Swoim zasięgiem obejmuje obszar czterech nadleśnictw: Kłodawa, Bogdaniec, Strzelce Krajeńskie oraz Barlinek. Program zawiera niezbędne funkcje dla osób, które zamierzają odwiedzić niezwykle urokliwe miejsca i obiekty położone na tych terenach. Aplikacja wyposażona jest w bardzo dokładne mapy
z lokalizatorem GPS , umożliwiające łatwą orientację w terenie. W skład programu wchodzą następujące kategorie: informacje, miejsca, trasy, fauna i flora, mapy oraz planer.

 

  1. Informacje

Kategoria składająca się z dwóch głównych części: aktualności i wydarzenia.    Jest to zakładka, w której dowiemy się o planowanych imprezach . Pojawią się także relacje z minionych zdarzeń oraz inne aktualności.

  1. Miejsca

To właśnie w tej kategorii możliwie będzie odnalezienie dokładnej lokalizacji interesującego nas obiektu, wraz z jego opisem, zdjęciem oraz umiejscowieniem na mapie.

 

  1. Trasy.

Moduł mający w swych zasobach ścieżki Puszczy Gorzowskiej. Znajdziemy
tu trasy piesze, nordic walking, rowerowe, konne oraz ścieżki dydaktyczne
i edukacyjne.

 

  1. Fauna flora.

Fauna i flora to kategoria z najciekawszymi organizmami żywymi Puszczy Gorzowskiej. Wyżej opisana kategoria pozwoli nam podczas wędrówki rozpoznać znalezione ciekawe okazy roślin i zwierząt oraz pogłębić informacje na ich temat.

 

  1. Mapa.

Mapa zawiera wszystkie obiekty znajdujące się w aplikacji.

Funkcja filtracji umożliwia wybór najatrakcyjniejszy dla nas obiektów i tras. Przykładowo podczas wycieczki po trasie rowerowej  możemy zaznaczyć kategorię „gastronomia" , po czym wskazane zostaną punkty , gdzie możemy  coś zjeść.

 

  1. Planer.

Funkcja ta służy selektywnemu wyborowi i zapamiętywaniu poszczególnych elementów aplikacji , która pozwala nam zaplanować lub odtworzyć przebieg naszej wycieczki .

 

Nadleśnictwo Kłodawa  www.klodawa.szczecin.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Bogdaniec  www.bogdaniec.szczecin.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Barlinek  www.barlinek.szczecin.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Strzelce Krajeńskie  www.strzelcekrajenskieszczecin.lasy.gov.pl