Asset Publisher Asset Publisher

VI Bieg Trzech Jezior

Bieganie to najprostsza i najbardziej naturalna forma ruchu dla naszego zdrowia, ma wspaniały wpływ na wiele aspektów ciała i umysłu. Dla niektórych może być sposobem na depresję, nadwagę, problemy w pracy czy zawody miłosne, dla innych sposobem na życie. Biegać możne każdy i wszędzie, my jako Nadleśnictwo Kłodawa polecamy bieganie po lesie.

22 lipca przy Ośrodku Przywodnym Nierzym odbyła się kolejna, szósta edycja Biegu Trzech Jezior. Zawody przygotowane zostały przez Nadleśnictwo Kłodawa, wspólnie z Gminą Kłodawa i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wlkp. Zarówno frekwencja, jak i pogoda po raz kolejny dopisały. Zmagania rozpoczęto o godzinie 9.00. Na starcie stanęło 288 zawodników, wśród których nie zabrakło leśników. Trasa biegu prowadziła malowniczymi, leśnymi drogami wokół trzech jezior: Nierzym, Jeż i Ostrowite. Był to bieg przełajowy, a jego trasa nie należała do najprostszych. Uczestnicy mieli do pokonania łącznie 5340 metrów. Najszybsza z Pań okazała się Anna Lasecka, która cały dystans przebiegła w 22,30 minut.  Pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn zajął Pan Szymon Belgrau z czasem 19,00 minut. Wśród Pracowników Lasów Państwowych najlepszy okazał się Pan Jacek Gwóźdź z Nadleśnictwa Smolarz. Biegowi głównemu towarzyszyły biegi dziecięce na 500 i 1000 m. Po wręczeniu najlepszym biegaczom pucharów i nagród odbyło się losowanie atrakcyjnych upominków wśród wszystkich zawodników, którzy pokonali trasę. Cała impreza, podobnie jak w latach ubiegłych miała charakter rekreacyjno-promocyjny. Na terenie Nadleśnictwa Kłodawa jest wyznaczonych wiele ścieżek pieszych, rowerowych i szlaków nordic walking na które serdecznie zapraszamy.  Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok.